Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Wybierz leczenie kanałowe pod mikroskopem

Wybierz leczenie kanałowe pod mikroskopem

Kiedy czujemy ból zęba może to oznaczać, że ubytek jest naprawdę duży. Konsekwencją tego często jest leczenie kanałowe. Wiele osób się go obawia, jednak niesłusznie. To często najlepsza metoda, aby uniknąć wyrwania zęba. Najnowszą metodą leczenia kanałowego jest leczenie mikroskopowe. To rozwiązanie ma wiele zalet, które sprawiają, że cały proces jest prostszy i kończy się sukcesem.

Przygotowanie do leczenia kanałowego

dentysta i pacjentPrzed leczeniem kanałowym nasz dentysta będzie najprawdopodobniej chciał wykonać serię zdjęć rentgenowskich chorego zęba. Dzięki temu będzie wiedział jak wyglądają jego kanały i łatwiej będzie mu ocenić zakres wszelkich uszkodzeń.
Leczenie kanałowe odbywa się zwykle pod znieczuleniem miejscowym. Oznacza to, że lek przeciwbólowy oddziałuje na określony obszar naszego ciała, a my pozostajemy przytomni. W niektórych przypadkach, gdy infekcja jest tak poważna, że ząb umarł staje się on niewrażliwy. W takich sytuacjach nie musimy stosować znieczulenia miejscowego. Pamiętajmy, że nawet wtedy wciąż niezbędne jest leczenie – nasze uzębienie samo się nie wygoi. Jeżeli pozostawimy infekcję lub jakiekolwiek jej źródło to może ona dotrzeć aż do kości.
Czasami zdarza się, że przeprowadzenie znieczulenia jest bardzo trudne. W takich przypadkach dentysta stosuje specjalne znieczulenie miejscowe, aby zapewnić nam komfort podczas zabiegu.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim dzięki zastosowaniu najnowszych technik lekarz może łatwiej nas zdiagnozować i ustalić skuteczny plan leczenia. Dzięki mikroskopowi dokładnie widzi on obszar dotknięty problemem i może przeanalizować wszystkie kanały i szczegóły każdego z nich.
Tutaj należy zaznaczyć, że nie każdy ząb ma tyle samo kanałów, mogą być one powyginane i zagięte. Nie jest więc łatwo dokładnie je wyczyścić bez odpowiedniego sprzętu. Przy 25-krotnym powiększeniu proces staje się naprawdę dokładny, a to zwiększa powodzenie całego zabiegu i sprawia, że rezultaty są trwalsze.
Kolejną zaletą jest fakt, że jeżeli leczenie kanałowe obywa się przy wykorzystaniu mikroskopu ryzyko złamania zęba lub szczeliny zębów jest ograniczone do minimum. Również ilość zdrowej i niedotkniętej chorobą tkanki zęba, którą dentysta usunie jest minimalna.
urządzenie dentystyczneStare wypełnienia kanałów korzeniowych nie są w dzisiejszych czasach już najlepszym rozwiązaniem. Niestety bez wykorzystania mikroskopu łatwo było nie zauważyć jakiegoś małego kanału zęba lub nie doczyścić wyjątkowo niedostępnych miejsc. Z tego względu wielu stomatologów zaleca usunięcie starego wypełnienia i zastosowanie nowszej techniki w precyzyjny sposób. Dzięki temu mamy pewność, że oczyszczone i wypełnione zostaną nawet kanały korzeniowe o nietypowym kształcie i niewidoczne gołym okiem.

Kto może skorzystać z leczenia kanałowego pod mikroskopem?

Tak naprawdę każde leczenie kanałowe może być przeprowadzone pod mikroskopem, dzięki czemu będzie bardziej precyzyjne, uraz będzie mniejszy, a nasz stomatolog zyska łatwiejszy dostęp i przeprowadzi zabieg sprawniej. Należy jednak uczciwie zaznaczyć, że nie w każdym przypadku jest to niezbędne. Jeżeli na prześwietleniu widać, że nasze kanały są proste i jesteśmy przekonani, ze nasz ząb nie ma dodatkowego czwartego kanału to może wystarczyć tradycyjna procedura.
Mikroskop jest jednak również szczególnie zalecany w niektórych przypadkach. Jeżeli występuje duży ból i obrzęk to pomoże zdiagnozować jego przyczynę i zmniejszyć dyskomfort podczas procedury. Najnowsze technologie powinny być też wykorzystane jeżeli mamy zwapniałe kanały, trwałe zmiany okołowierzchołkowe lub jeżeli podczas klasycznego leczenia stomatolog nie może oczyścić kanałów.


Zabiegi wykonywane pod mikroskopem oferuje klinika stomatologiczna Podralscy w Gdańsku. Gabinety kliniki wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt dentystyczny, który umożliwia precyzyjne wykonywanie zabiegów.