Wygląd, bezpieczeństwo i wygoda roweru górskiego dla kobiet

Nie jest tajemnicą, że kobiety przy wyborze produktów kierują się przede wszystkim ich wyglądem. Nie jest dla nich tak istotne wyposażenie czy właściwości techniczne, często nawet nie mają o nich pojęcia. Wygląd to podstawa, ale również bezpieczeństwo i wygoda! Dlatego jeżeli chcesz kupić swojej partnerce rower, lepiej zapoznaj się z tymi radami. Rowery górskie damskie to specjalny rodzaj rowerów, który musi być odpowiednio dostosowanych do wszelkich, kobiecych potrzeb. Jak wiadomo, kobiety posiadają zupełnie inną budowę ciała, ale również inaczej postrzegają świat i mają inne wymagania. Na szczęście z biegiem lat producenci rowerów zrozumieli ten problem i zaczęli bardziej dostosowywać swoje produkty, także na rzecz damskich potrzeb.

Wygląd – jak prezentują się górskie rowery?

Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie panuje bardzo szeroki wybór wszelkich modeli, kolorów i dodatków. Z pewnością moda ma tu bardzo istotny wpływ, dlatego wygląd pożądanego roweru przez kobiety będzie się dynamicznie zmieniać. W przypadku rowerów miejskich w ostatnim czasie najpopularniejsze są rowery stylizowane na lata 50-te, w kolorze pasteli, ozdobione uroczymi koszykami i materiałami. Trudno tak przystroić rower górski, dlatego wymogi będą nieco inne.

Przede wszystkim  w modzie jest prostota i nowoczesność. Wybierajmy jednolite, żywe kolory. Najlepiej zdecydować się na bezpieczne pastele w odcieniu zieleni, różu, ale również dobrym pomysłem będzie klasyczna biel i czerń. Na wygląd przekładają się również wszelkiego rodzaju dodatki. Najlepszym wyborem będzie umocowanie na telefon lub iPad, kolejnym świetnym, ale nieco droższym pomysłem będzie ładowarka na dynamo. Każdy rower, damski czy męski powinien mieć przymocowany bidon. Tak wyglądający rower ucieszy z pewnością każdą kobietę.

MTB
Chociaż rowery górskie dla pań nie są tak popularne jak modele męskie to coraz częściej zostają kupowane także dla kobiet. Coraz więcej z nich wybiera MTB do górskich wojaży. Biorąc pod uwagę szybki przyrost górskich tras, można stwierdzić, że trend jest rosnący. Ciekawe modele górskich rowerów damskich można zobaczyć w tym sklepie: https://www.pmbike.pl/rowery-mtb-damskie-26

Bezpieczeństwo i wygoda

Jednak wygląd to nie wszystko, kobieta pragnie się czuć również bezpiecznie. Aby jazda była bezpieczna i wygodna, rama roweru musi być odpowiednio obniżona, a sylwetka w czasie jazdy wyprostowana. Natomiast siodełko powinno być odpowiednio szerokie. Rama i kierownica roweru powinny być przede wszystkim lekkie, tak aby kobieta z łatwością sterowała jednośladem a w razie potrzeby mogła go wnieść nawet po schodach. Jak wiemy, kobiety to ta płeć dla której poczucie bezpieczeństwa ogrywa niezwykle istotną rolę w życiu. Najważniejszą kwestia bezpieczeństwa są odpowiednie hamulce, upewnijmy się ze są one najwyższej jakości i sprawności. Nie zapominajmy również o odpowiednim oświetleniu, najlepiej aby było obecne to na dynamo jak i to elektryczne. W razie wyczerpania baterii, zawsze można skorzystać z tego drugiego. W kwestii bezpieczeństwa możemy się uprzeć i zakupić również odpowiednią apteczkę, która na ogół będzie przymocowana pod siodełkiem. Taka apteczka jest wyposażona nie tylko w elementy potrzebne do udzielenia pierwszej pomocy, ale również podstawowe narzędzia potrzebne do naprawy roweru.