Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Wygładzanie zmarszczek – pozwól sobie na luksusowe piękno

Wygładzanie zmarszczek – pozwól sobie na luksusowe piękno

Wśród licznych usług, jakie oferuje medycyna estetyczna wiele osób poszukuje sposoby na zatrzymanie procesów starzenia się skóry. Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest wypełnianie zmarszczek – na czym to polega?

Metody bez skalpela

Wielu osobom medycyna estetyczna kojarzy się przede wszystkim jako dziedzina pokrewna albo wręcz tożsama z chirurgią plastyczną – nie jest to jednak prawda. Dla medycyny estetycznej istotną sprawą jest przede wszystkim niwelowanie efektów starzenia się, przez zastosowanie rozmaitych środków niechirurgicznych.medycyna estetyczna kraków nowa huta

Wśród nich wymienić można przede wszystkim rozmaite wypełniacze, a zwłaszcza toksynę botulinową oraz kwas hialuronowy. Pozwalają one na wypełnienie przestrzeni wewnątrz skóry głębokiej, zapobiegając przemieszczaniu się mięśni, co prowadzi do zaburzenia owalu twarzy i dodaje twarzy wrażenia ciężkości, znacznie ją postarzając.

Aby wypełnianie zmarszczek było bezpieczne i odpowiednio przeprowadzone, trzeba wybrać bezpieczny, wiarygodny gabinet.

Możliwości wypełniania zmarszczek

Charakterystyczną cechą kształtu twarzy młodej osoby jest zachowywanie odpowiednich proporcji, określanych niekiedy jako tzw. „trójkąt młodości” – jest to trójkąt odwrócony, jego podstawa przebiega na wysokości szczytu kości policzkowych, nieco niżej oczu. Czubek trójkąta znajduje się wówczas na podbródku, a linie od kości policzkowych przez żuchwę do podbródka tworzą ramiona figury.

wypełnianie bruzd nosowo wargowych kraków

Z wiekiem proporcje te się odwracają, bo skóra, na skutek wielu lat intensywnej pracy mięśni twarzy, zaczyna opadać. Wówczas podstawa trójkąta znajduje się mniej więcej na linii żuchwy, co powoduje efekt ociężałej, postarzonej twarzy. Wstrzykiwanie odpowiednich dawek kwasu hialuronowego w przestrzenie w skórze pozwala przywrócić jej odpowiednie nawilżenie i napięcie. Jędrna skóra nie opada i wygląda młodziej.

W ten sam sposób zmarszczki zostają wygładzone. Można zastosować również botoks, który zmniejsza przewodzenie impulsów nerwowych, odpowiedzialnych za aktywność mięśni. Ograniczenie to pozwala zniwelować powstawanie zmarszczek i zmniejszyć głębokość dotychczasowych.

Zobacz inne ciekawe posty