Wykorzystaj sklejkę brzozową!

Dom, mieszkanie, restauracja oraz hotel to miejsca, w których można spotkać ściany i dekoracje ze sklejki brzozowej. W jaki sposób można wykorzystać ten materiał?
Istnieje wiele sposobów, na które można wykorzystać sklejkę brzozową. Jej uniwersalność pozwala zastosować ją w mieszkaniu oraz w budynkach użyteczności publicznej czy nawet w lokalach gastronomicznych. Sklejka brzozowa ma naturalny, jasny kolor. Jej wzornictwo jest delikatne. W przeciwieństwie do innych sklejek, np. sosnowej, sklejka brzozowa nie posiada wielu słojów. Dzięki temu, nadaje ona subtelności otoczeniu. Wykorzystanie sklejki jest dobrym pomysłem, który cieszy się rosnącą popularnością. Materiał ten, pomimo tego że jest cienki, cechuje się dużą wytrzymałością. Dodatkowo, jest on mocny i giętki, dlatego jego obrabianie jest bardzo proste.

Wykorzystanie sklejki

Ten materiał o szerokim zastosowaniu jest dostępny na wymiar. Możemy dostać dokładnie taką ilość i szerokość sklejki, jakiej nam potrzeba do naszych celów. Sklejkę brzozową można wykorzystać np. w lokalach i budynkach użyteczności publicznej. Najlepszym rozwiązaniem w takich miejscach będzie użycie sklejki do ozdobienia ścian. Sklejkę łatwo jest zamontować – można ją umieścić bezpośrednio na ścianie lub na stalowej konstrukcji. Restauracje, hotele czy siedziby firm zawsze są urządzone w konkretnym stylu. Ze sklejki można wykonać nie tylko ściany, ale i meble i ozdoby. W wymienionych lokalach warto zastosować ten sam typ sklejki, by dominował jeden kolor drewna. W przypadku lokali użytkowych można użyć więcej kreatywności, by nadać pomieszczeniom klimatu.

sklejka

Sklejka w domu i mieszkaniu

Sklejka brzozowa świetnie sprawdzi się w mieszkaniach i domach. Prosty i naturalny design sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Jasna sklejka, której wygląd imituje drewno, wprowadzi do naszych wnętrz spokojny klimat. Wzornictwo słojów nada naturalności meblom i ozdobom. Również w przypadku urządzania domu, sklejka sprawdzi się na wiele sposobów. Brzozowa sklejka będzie się świetnie nadawać do pomieszczeń takich jak kuchnia, salon i sypialnia. Jasne barwy dominujące w tym przypadku będą mogły optycznie powiększyć pomieszczenie. Zamontowanie sklejki na ścianach pokoju uczyni pomieszczenie nie tylko większym i jaśniejszym. Jasne pomieszczenia są przytulne i sprawiają wrażenie, jakby cały czas panowała w nich miła atmosfera. Jednak w domu sklejkę brzozową możemy wykorzystać również do produkcji mebli. Jest to materiał cienki, jednak sklejka świetnie nada się na stworzenie stolika, gustownej gablotki oraz wielu innych mebli. Urządzając dom lub remontując go, możemy wyposażyć pomieszczenia w dodatkowe elementy dekoracyjne. Dekoracje ze sklejki brzozowej możemy wykonać samodzielnie. Dzięki temu nasze wnętrza mogą zyskać niepowtarzalny wystrój.
W obu przypadkach należy jednak pamiętać, żeby zastosować sklejkę wodoodporną, jeśli chcemy ją umieścić w miejscach narażonych na wilgoć. Jeśli chcemy wykorzystać sklejkę w mieszkaniu lub w biurze, warto to bardzo dobrze przemyśleć. Wszystkie elementy ze sklejki muszą się łączyć z pozostałymi pod każdym względem. Kolor, faktura oraz grubość sklejki powinna pasować do reszty wystroju. Warto pomyśleć, aby nie umieszczać wszystkich elementów ze sklejki w jednym pomieszczeniu. Trzeba również znać zabiegi, które pomogą nam zrównoważyć rozmieszczenie elementów ze sklejki brzozowej. W ten sposób unikniemy przerostu formy nad treścią i zapewnimy elegancki wygląd w pomieszczeniach nowoczesnych, klasycznych i rustykalnych.


Sklejkę o różnych wymiarach oferuje firma Betulla.