Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Wynajem czy kredyt  Co lepiej wybrać

Wynajem czy kredyt Co lepiej wybrać

Zarówno kredyt na kupno nieruchomości, jak i wynajem mieszkania ma swoje plusy i minusy. Nie można zatem jednoznacznie stwierdzić, które rozwiązanie będzie lepsze i dla kogo. Warto jednak poznać wady i zalety każdego wyjścia, a następnie podjąć decyzję.

W Polsce panuje jednak przekonanie, że bardziej pod względem finansowym opłaca się zadłużyć na kilkadziesiąt lat, niż płacić za mieszkanie, które ostatecznie nie będzie nasze. Ale może to wcale nie jest dobre rozwiązanie? Co lepiej wybrać – wynajem czy kredyt na zakup nieruchomości? Poznaj plusy i minusy każdego rozwiązania.

Wynajem – czy to rzeczywiście dobre wyjście?

Powszechnie uważa się, że wynajem mieszkania, zwłaszcza w perspektywie wieloletniej, to kiepskie rozwiązanie pod względem finansowym. W dużych miastach koszt najmu mieszkania nierzadko wynosi tyle, co przeciętne zarobki, a do tego dochodzą jeszcze opłaty, drobne naprawy i wydatki na życie. W rzeczywistości sprawa nie wygląda tak źle. Wynajem mieszkania na przykład w Szczecinie, owszem, kosztuje, ale nie brakuje również korzystnych rozwiązań. Biuro nieruchomości ze Szczecina z pewnością pomoże znaleźć lokum w odpowiednim standardzie, w dobrej cenie i lokalizacji.

Najem mieszkania to również brak kredytu nad głową, a także możliwość zmiany lokalizacji, jeśli kontakty z najemcą są kiepskie, warunki mieszkaniowe trochę się zmieniły bądź po prostu marzymy o zamieszkaniu w innej dzielnicy. Najem to również świetna propozycja dla osób młodych, które dopiero szukają swojego miejsca na ziemi, nie mają stałej pracy i uwielbiają podróżować. Dzięki wynajmowanym mieszkaniom mogą mieszkać w każdym mieście, wyjeżdżać za pracą lub po prostu poznawać poszczególne dzielnice swojego ukochanego miejsca.

Warto również pamiętać, że wynajem mieszkania pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy. Nie trzeba co miesiąc opłacać raty kredytu, na własną rękę remontować usterki czy kupować rzeczy na wyposażenie.

Kredyt na mieszkanie – dlaczego się opłaca?

Wiele osób jednak twierdzi, że inwestycja w kupno mieszkania to świetny pomysł. I nie mylą się – po spłacie kredytu mieszkanie będzie w pełni należało do nich. W międzyczasie pieniądze można włożyć w jego generalny remont, dokupić całe wyposażenie mieszkania, a w razie problemów finansowych odsprzedać (nierzadko z zyskiem) lub wynająć. Do tego własne mieszkanie można dostosować do własnych potrzeb.

Potrzeba stabilizacji sprawia, że w Polsce na wzięcie kredytu decyduje się coraz więcej osób. Dodatkowo świadomość, że rata kredytu nierzadko wynosi tyle samo, co jednomiesięczny czynsz sprawia, że kupno mieszkania wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza że po tylu latach zainwestowane pieniądze nie znikną, a pozostaną w formie mieszkania.

Patrząc na aktualny rynek nieruchomości i wzrastającą inflację, może się okazać, że w perspektywie kilku lat wzięcie kredytu będzie tańsze od najmu.

biuro nieruchomości

Wynajem czy kredyt – co ma z tym wspólnego biuro nieruchomości?

Biuro nieruchomości znacznie ułatwia podjęcie decyzji – kredyt czy wynajem. Niekiedy oferty sprzedażowe mieszkań są na tyle korzystne, że zaciągnięcie kredytu wydaje się bardziej opłacalne. Warto jednak pamiętać, że w zależności od potrzeb, pracownik biura pomoże znaleźć najkorzystniejszą ofertę najmu czy kupna mieszkania.

Co lepiej wybrać – wynajem czy kredyt?

Oba rozwiązania są dobre – posiadają swoje plusy i minusy. Wszystko zależy zatem od sytuacji finansowej i życiowej, a także planów na przyszłość. Dla jednym stabilizacja z kredytem będzie najlepszym wyjściem, natomiast dla poszukiwaczy przygód i podróżników w grę wchodzi jedynie wynajem.