Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Zabawki kreatywne – inwestycja w dziecko

Zabawki kreatywne – inwestycja w dziecko

By w ogóle móc rozmawiać o zabawkach sensorycznych musimy wiedzieć czym tak naprawdę integracja sensoryczna jest. Integracja sensoryczna jest uważana jako prawidłowa interpretacja wszelkich bodźców, które są z kolei rejestrowane przez przeróżne zmysły. Integracja sensoryczna jest w zasadzie do zachowań oraz wszelkich reakcji takich jak uchylenie się przed zbliżającą się do nas piłką, cofnięcie ręki po oparzeniu czy też poruszanie się w ciemności i prawidłowa jazda na rowerze.

Postaw na kreatywność

Jeśli nasze dziecko ma zaburzenia integracji sensorycznej to musimy wiedzieć, że wymaga on nie tylko terapii, ale także bardzo regularnych ćwiczeń ze swoimi rodzicami. Udowodniono w wielu badaniach, że wiele dzieci cierpiących na zaburzenia integracji sensorycznej przyszło na świat za pomocą cesarskiego cięcia. Nie ma jednak na to konkretnych statystyk czy liczb procentowych. Jednak wracają do tematu zabawek to nasze dzieci, które mają pewne problemy jak już wspomniano muszą dużo ćwiczyć. W wypadku dzieci ćwiczenia te odbywają się za pomocą zabawek. Są to już wspomniane na początku zabawki sensoryczne. Zabawki te naprawdę znacznie różnią się od wszelkich tradycyjnych zabawek. Przede wszystkim zabawki sensoryczne świetnie ciekawią nasze dziecko oraz niesamowicie je angażują. Wiele rodziców twierdzi, że skoro zabawki te są tak dobre to będzie trzeba za nie zapłacić masę pieniędzy. I tu się mylą. Wcale nie. W Internecie naprawdę można znaleźć wiele zabawek sensorycznych w przystępnej cenie. Pierwsza zabawka to na przykład zabawka  o nazwie „Znajdź myszki”. Zabawka ta kosztuje około dwudziestu złotych. Jeśli chodzi o jej wygląd to jest to galaretowata kostka sera z dziurami oraz osobno dwie myszki. Myszki te nasze dziecko znajduje oraz chowa do środka. Dzieci cierpiące na zaburzenia integracji sensorycznej muszą odgrywać zabawkami pewne role, jest to dla nich bardzo kształcące oraz rozwojowe. Dlatego też powyżej przedstawiona zabawka jest tak fajna. Kolejną bardzo fajna oraz niedroga zabawka to „Magnetyczny labirynt”.

kreatywne_liger

W Internecie znajdziemy bardzo wiele kształtów. Dla chłopczyka idealny może być na przykład autobus. Do zabawki tej podane są nam magnetyczne pałeczki. Za pomocą właśnie tych pałeczek dziecko porusza kuleczkami, które są uwięzione w naszym labiryncie. Dzięki tej zabawce nasze dziecko uczy się i jednocześnie ćwiczy bardzo precyzyjne ruchy rąk oraz ruchy dłoni. Jak wiadomo precyzja jest bardzo ważna. Zabawka ta również nie należy do zabawek drogich, kosztuje bowiem tylko trzydzieści złotych. Ostatnią zabawką są guziki do nawlekania. Również one ćwiczą precyzyjne ruchy. Jeśli chodzi o same guziki to są one wygodne oraz duże. Ważne by nie zniechęcić naszego dziecka najpierw powinniśmy zacząć od większych guzików, a dopiero później wybrać guzki, które mają mniejsze otwory. Cena takowej zabawy to około dwudziesty złotych. Również bardzo polecane są zabawki kreatywne. Zabawki Liger nadają się zarówno dla dzieci zdrowych jak i dla dzieci chorych. Są to wszelkiego rodzaju klocki magnetyczne, puzzle 3D czy piasek kinetyczny. Jak widzimy naszemu dziecku możemy zaproponować naprawdę świetne zabawy oraz świetne zajęcia (i to wszystko niskim kosztem).