Zakup używanego samochodu – salon/dealer/skup

Jak wybrać metodę kupna auta? 

Jeśli można wybrać kogoś kto posiada udokumentowany przebieg auta i wszystkie inne ważne cechy, warto zdecydować się na współpracę z nim. Cena sprzedaży będzie prawdopodobnie wyższa, ale są pewne istotne korzyści niż tylko rozszerzonej gwarancji, że pochodzi z samochodu tego rodzaju. Koncerny samochodowe doceniają przeglądu pojazdów dla ostatnich problemów i zwracają szczególną uwagę na ogólny wygląd pojazdu.

Handel samochodami – skup aut

Finansowanie zakupu samochodów

Jeśli potrzebujesz finansowania zakupu samochodu używanego, możesz prawdopodobnie uzyskać niższą kwotę na samochód serwisowany, który może pomóc zaoszczędzić koszty na odsetkach w całym okresie kredytowania (który może wynieść dobre kilka lat). Leasing niedawno wypuszczonego modelu używanego samochodu często możliwy, może to być fantastycznym pomysłem, ponieważ jest to nowszy samochód za mniejsze pieniądze. Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z dystrybucji nowych samochodów, poproś personel sprzedaży o ofertę wynajmu samochodów używanych.
Nie staraj się wybrać używanego samochód w nadziei, że dobry dealer zaoferuje Ci ogromny rabat. Dealerzy mogą być prawdopodobnie świadomi co do zarysowania lub wgniecenia.. Zamiast tego możesz zwrócić się do ASO, aby rozwiązać problemy, jeśli to możliwe. Należy jednak pamiętać, że wszystkie samochody używane będą miały oznaki zużycia. ASO oraz dealerzy są tego świadomi.

 ♦ ♦ ♦ ♦

Sprzedaż – tutaj króluje skup aut

Podstawą jest wykrycie potrzeby klienta – to daje nam szansę na szybką i wygodną transakcję.

Należy pamiętać, że starsze auto, o wyższym przebiegu, potrzebuje utrzymania. Zabudżetuj pieniądze na ten cel. Bez względu na to, jak czyste jest auto, w końcu będziesz musiał wydać kasę na pojawiające się uciążliwe usterki.
Nie odrzucaj przedwcześnie podejrzanych wg Ciebie ofert, ponieważ widzisz tam informacje o stłuczce czy czymś podobnym. Praktycznie każdy samochód, co zostało już ustalone, będzie opłacany za pośrednictwem ubezpieczenia. To może obejmować nawet drobne incydenty, takie jak miejsce parkingowe wgniecenia. Jeśli raport przedstawia historię pojazdu „samochód był w wypadku” i nadal chcesz go kupić, załatw dla siebie niezależnego mechanika lub eksperta od nadwozi. Za niewielką opłatą, warsztat samochodowy będzie prawdopodobnie w stanie powiedzieć, czy to poważna awaria (np. deformacja nadwozia) czy coś nieskomplikowanego i taniego w naprawie. Zanim kupisz, dowiedz się, co będzie wymagane do utrzymania i ile to będzie kosztować. Jeśli kupujesz samochód, który zbliża się do 120000 kilometrów, na przykład, poszukaj w instrukcji obsługi zalecanej usługi dla takiego przebiegu. Następnie przejdź do działu obsługi i zapytaj, ile to będzie kosztować. Nie zapomnij sprawdzić kosztów opon.
Jeśli już oglądasz konkretny używany samochód w Internecie, skontaktuj się z dealerem, aby mieć pewność, że samochód jest jeszcze do nabycia przed wizytą (być może został już zarezerwowany, jeśli model jest świetny, podnieś cenę – wtedy pierwotny klient będzie musiał Cię przelicytować).