Miesięczne bilety kolejowe – dla kogo?

Okresowe bilety kolejowe to ogromne udogodnienie dla wszystkich, którzy regularnie przemieszczają się pociągami do pracy lub szkoły. Nie trzeba już poświęcać czasu na nabywanie biletów jednorazowych każdego dnia. Rozwiązanie to pozwala też zaoszczędzić niemałą sumę każdego miesiąca. Jakie inne korzyści wynikają z korzystania z biletów miesięcznych?

Bilet miesięczny – korzyści z zakupu

  • Zakup biletu miesięcznego pozwala na zaoszczędzenie nawet do 53% sumy przeznaczonej na przejazdy kolejowe, w porównaniu z kupowaniem codziennie biletu jednorazowego na podstawie normalnej taryfy. Cena biletu zależna jest oczywiście także od zastosowanej ustawowo należnej ulgi (szkolnej, studenckiej bądź innej) oraz od tego, jak duża jest pokonywana odległość. Dodatkową korzyścią jest posiadanie REGIOkarty, która pozwala na obniżenie ceny wyjściowej biletu aż o 15%.
  • Po nabyciu biletu miesięcznego Twoje przejazdy w ciągu danego miesiąca nie są w żaden sposób ograniczone, możesz przemieszczać się dowolną ilość razy – jedyne o czym musisz pamiętać, to to, że muszą one odbywać się na trasie wyznaczonej na bilecie. Zakupić można bilet zarówno tylko w jedną, jak i w obie strony.
  • Oprócz biletów miesięcznych, dostępne są także bilety tygodniowe, bądź kwartalne. Przy zakupie każdego z nich przysługują ulgi należne ustawowo.
  • Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na ulgę w wysokości nawet do 49%.
  • Bilety można nabyć zarówno drogą tradycyjną (w kasie, u konduktora), jak i mobilnie, poprzez biletomaty oraz poprzez specjalne portale oferujące internetową sprzedaż biletów, takie jak Bilety Regionalne.
  • Data ważności zakupionego biletu rozpoczyna się wraz z dniem zakupu lub wraz z dowolnie wskazaną datą. Bilety są imienne, korzystać z nich może jedynie osoba, której dane są wskazane na bilecie. Jeśli nabywasz bilet z ulgą przyznaną ustawowo, musisz mieć przy sobie dokument poświadczający Twoje uprawnienia do skorzystania z danego rodzaju ulgi. Dane potwierdzać można także poprzez aplikację mTożsamość.

zakup online

Bilety Regionalne – dogodny zakup przez Internet

Za pośrednictwem systemu internetowego Bilety Regionalne dobrać możesz odpowiednią ulgę oraz dodatkowo obniżyć cenę biletu poprzez posiadanie REGIOkarty lub Karty Dużej Rodziny. Dostępny jest również bilet sieciowy miesięczny imienny, idealny dla osób, które dużo podróżują po Polsce. Dostępny jest w taryfie PODSTAWOWEJ oraz w taryfie RAZEM (oferta Ty i raz, dwa, trzy).

Ogromna oszczędność pieniędzy i czasu, liczne ulgi oraz dogodny system zakupu biletów miesięcznych to niewątpliwe korzyści, zarówno dla uczniów i studentów, jak i dla osób pracujących, dojeżdżających do miejsca pracy z innych miast. Możliwość dobrania najbardziej dogodnej trasy i sprawnie przebiegająca podróż, odbyta w komfortowych warunkach, bez stania w korkach oraz niższe miesięczne koszty przemieszczania się w porównaniu z podróżą samochodem, to dodatkowe argumenty przemawiające za skorzystaniem z usług POLREGIO.

Już dziś zajrzyj na stronę Biletów Regionalnych i zapoznaj się z aktualnym cennikiem biletów miesięcznych oraz tygodniowych na interesującej Cię trasie. Zajrzyj też do zakładki z obowiązującymi obecnie atrakcyjnymi rabatami. Liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych na peronach oraz w pociągach, sprawna obsługa na wysokim poziomie, a także bogaty wybór zniżek i przystępne ceny to cechy wyróżniające POLREGIO pośród innych przewoźników. Z nimi każda podróż będzie komfortowa i opłacalna!