Płyn do toalet na jachtach i nie tylko

Aktualnie, liczba osób spędzających wakacje i urlopy na jachcie zwiększa się. Jacht kojarzony jest z luksusowym pomysłem na wypoczynek. 

Wakacje, weekend, szybki wypad nad wodę czy urlop z przyjaciółmi lub całą rodziną można odbyć nieco inaczej niż dotychczas. Spędzanie czasu na jachcie jest typem rozrywki, który nie musi dużo kosztować. Ze względu na stale rosnącą popularność jachtów, dziś można zarezerwować dowolną ilość dni na różne okazje. Najczęściej wybieramy wakacje lub rejs jachtem w dalekich, ciepłych krajach.

Warto pamiętać o tym, że jacht to lusksusowa łódź, dlatego wybierając tę opcję, możemy być pewni dogodnych i komfortowych warunków.

Jak się przygotować do pływania jachtem?

płyn do toalet na jachtachOprócz zaopatrzenia się w najbardziej potrzebne akcesoria do spędzania urlopu nad wodą, warto pamiętać o środkach higieny. Jacht – podobnie jak kamper, samolot czy przyczepa kempingowa – nie posiada kanalizacji, dlatego pomieszczenia sanitarne są wyposażone w toalety przenośne. Często, w takich warunkach ciężko zachować najwyższe standardy higieny, jednak biotechnologia poszła do przodu dzięki czemu każdy właściciel łodzi czy jachtu może zainwestować w naturalne, ekologiczne środki sanitarne do toalet turystycznych.

Płyny i chemia do toalet turystycznych ma główny cel: deodoryzacja czarnej i szarej wody oraz degradacja materialów organicznych w instalacjach sanitarnych. Mianem szarej wody określa się pozostałości po myciu rąk, po kąpieli czy po myciu naczyń i sprzątaniu.

Czarna woda natomiast znajduje się bezpośrednio w toaletach przenośnych. Stosowanie specjalnie przygotowanej, naturalnej chemii do czarnej i szarej wody pozwala pozbyć się przykrego zapachu z pomieszczeń sanitarnych. Dodatkowo, odpowiednia chemia do karawaningu i jachtingu ma za zadanie znacznie zmniejszać zawartość instalacji sanitarnych.

W przypadku naturalnych, w pełni biodegradowalnych i wolnych od pestycydów biopreparatów, poziom materiałów organicznych można zredukować nawet o połowę.

Specjalistyczny płyn do toalet przenośnych

Deodoryzacja czarnej i szarej wody oraz degradacja fekaliów i papieru, to procesy jakie zachodzą tylko dzięki naturalnemu składowi specyfików. Karawaning i jachting są coraz bardziej popularne w Polsce, dlatego warto mieć świadomość jak zadbać o pełen komfort na pokładzie – zarówno na zewnątrz, jak i od wewnętrznej strony. Toalety i łazienki są pomieszczeniami, w których najczęściej panuje nieprzyjemny zapach, jednak dzięki nowoczesnej technologii, możliwe jest wyeliminowanie zapachu toalety.

Naturalne i stworzone zgodnie z zasadami nowoczesnej biotechnologii, preparaty do toalet przenośnych nie zawierają w sobie żadnych konserwantów, agresywnych substancji chemicznych, pestycydów i fugnicydów. W pełni naturalny skład jest w stanie zagwarantować efektywne usuwanie materiałów z instalacji sanitarnych. Toaleta przenośna na jachcie również może być komfortowa i odpowiadać warunkom, jakie panują w tradycyjnej, domowej instalacji. Poza tym, warto zainwestować w specjalistyczne, dedykowane jachtingowi biopreparaty, które podniosą poziom komfortu podczas wakacji na jachcie.