Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Co oferują nam firmy logistyczne?

Co oferują nam firmy logistyczne?

Z firm logistycznych mogą korzystać zarówno bardzo duże firmy jak i te mniejsze czy bardzo małe. Według badań z usług magazynowania korzysta aż 75% bardzo małych firm zatrudniających do 10 osób. Świadczy to o tym, że usługi firm logistycznych nie są zarezerwowane tylko dla dużych i bardzo rozbudowanych przedsiębiorstw. Firmy logistyczne bardzo często oferują kompleksową obsługę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby skorzystać tylko z części oferowanych propozycji.

Możemy samodzielnie decydować, które z oferowanych usług będą dla nas niezbędne, a które możemy pominąć.

 

Rozwiązania branżowe – jak może pomóc nam firma logistyczna?

Firmy logistyczne w kompleksowy sposób wspomogą nas w zakresie operacji logistycznych zaczynając od przyjęcia towaru do magazynu, jego składowanie, wykonywanie dodatkowych usług w zależności od potrzeb indywidualnego klienta, do realizowania dostaw czy obsługę zwrotów. Ponadto firmy logistyczne oferują inwentaryzacje, raportowanie stanów magazynów, obsługę promocyjną. W sytuacji, gdy przedsiębiorca nie posiada własnego magazynu lub kończy się w nim miejsce, z powodzeniem może skorzystać z magazynu należącego do firmy logistycznej. Usługi branżowe realizowane są dla centrów handlowych, sklepów.

 

Muller international spedition sosnowiec

Firma logistyczna a przewozy międzynarodowe i krajowe.

Zaplanowanie odpowiedniego transportu wymaga przemyślanego planu działania, tak aby móc zaoszczędzić zarówno czas i jednocześnie zminimalizować koszty. Firmy logistyczne bardzo często posiadają rożne punkty zlokalizowane w różnych rejonach Polski, dzięki czemu możliwe jest rozdzielenie przewozu i jego dokładne zaplanowanie. Firmy logistyczne współpracują z wieloma przewoźnikami dzięki czemu transport zawsze przebiega bez zakłóceń. Zarówno w przypadku przewozów krajowych jak i międzynarodowych możliwe jest dokonywanie przewozów drobnicowych lub częściowych i całopojazdowych.

 

Szybsza odprawa celna dzięki firmie logistycznej

Odprawa celna towarów przekraczających granicę zawsze jest uciążliwa. Korzystając z usług firm logistycznych możemy proces ten znacząco przyspieszyć. Wiele firm posiada status upoważnionego przedsiębiorcy AEO, dzięki czemu możliwa jest sprawniejsza odprawa celna. Dzięki statusowi AEO możliwa jest mniejsza liczba kontroli dokumentów i kontroli fizycznych, priorytetowe traktowanie przesyłki w przypadku wytypowania do kontroli , przeprowadzenie kontroli poza kolejnością, wybór miejsca przeprowadzenia kontroli czy uprzednie powiadomienie o wybraniu przesyłki do kontroli.

 

Dodatkowe usługi oferowane przez firmy logistyczne

Firmy logistyczne zazwyczaj działają w sposób kompleksowy. Możemy liczyć na dodatkowe usługi związane z obsługą towarów taką jak rozpakowanie opakowań zbiorczych, usuwanie etykiet z towarów, foliowanie, wszelkie manualne działania związane obsługą towarów, niezarządzanie zapasami, serwis zwrotów, stałe kontrolowanie stanu magazynów czy kontrola jakości.

 

Jak wybrać firmę logistyczną?

Aby mieć pewność, że podjęta z firmą logistyczną współpraca będzie owocna, warto przed dokonaniem ostatecznego wyboru dokładnie zastanowić się na oczekiwaniami i określić jasno priorytety. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej określić jakie konkretne usługi powinna mieć dana firma na wysokim poziomie. Źródłem informacji na temat prosperujących firm może być internet. Znajdziemy tam nie tylko informacje odnośnie usług danych firm, będziemy mogli także poszukać opinii od stałych lub byłych klientów, którzy podzielą się z nami szczegółami odnośnie przebiegu współpracy. Obecnie niemal każda firma logistyczna posiada swoją własną stronę internetową dzięki której będziemy mogli dowiedzieć się wszelkich szczegółów na temat danych usług, a nawet sprawdzić jakie inne firmy współpracują z danym przedsiębiorstwem. Można również skorzystać z pomocy portalu Logistyczni24.pl, który oferuje swoim użytkownikom dostęp do informacji odnośnie firm TSL oraz opinii na ich temat.  Dzięki temu z łatwością wybierzemy firmę idealną dla nas.

 

Zobacz inne ciekawe posty