Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Jak usunąć blizny?

Jak usunąć blizny?

Blizny to nieestetyczny efekt gojenia się ran powstałych w wyniku uszkodzeń, operacji, czy chorób skórnych. W obecnych czasach można się ich skutecznie pozbyć, lub nawet zniwelować. Metoda ich leczenia jest zależna od wielkości, głębokości i rodzaju blizny. Odpowiedni lekarz pomoże Ci wybrać odpowiedni sposób ich leczenia.

Pierwszy krok do usunięcia blizny

By wygrać z blizną, najprościej jest zacząć jej zwalczanie jeszcze za nim ona powstałą, czyli w trakcie istnienia rany na naszym ciele. Wystarczy iść do apteki i zakupić specjalny krem zapobiegający powstaniu blizn. Tego typu produkty nie są drogie a potrafią zdziałać cuda. W przypadku już istniejących blizn, również można zakupić odpowiednie kremy i żele, które je rozjaśnią i wygładzą. Tego typu produkty najlepiej się sprawdza w przypadku płytkich i małych blizn np. po trądzikowych.

W przypadku, kiedy krem okazał się mało skuteczny, można zastosować tzw. mobilizację blizny za pomocą specjalistycznego masarzu poprzecznego. Metoda ta polega na masowaniu blizny z naciskiem w jedną stronę w poprzez istniejącego zbliznowacenia.

skora-czlowieka

Kolejnym sposobem jest użycie lasera Asclepion Quadro Star. Jest on stosowany głównie w celu usuwania pękniętych naczynek, jednak bardzo dobrze radzi sobie również z bliznami o czerwonym zabarwieniu. Zabieg najlepiej zastosować od 6 do 8 tygodnia po powstaniu blizny. Laser wpływa na przyspieszenie regeneracji tkanek, oraz skutecznie zamyka on naczynia krwionośne. Dzięki czemu blizna staje się mniej widoczna, a struktura skóry wraca do normy.

Dermabrazja laserowa

Jeżeli posiadasz bardzo poważny problem z głębokimi bliznami po trądziku na twarzy najskuteczniejszy okaże się zabieg dermabrazji laserowej. Ta metoda nie jest najtańsza, jednak z pewnością najskuteczniejsza. Powoduje ona stopniowe odparowywanie blizn, z czasem stają się one zupełnie nie widoczne. Ilość zabiegów i okres rekonwalescencji jest zależny od rodzaju i głębokości blizn.

W przypadku mniej poważnych blizn skuteczne mogą się okazać zabiegi mikrodermabrazji lub peelingu chemicznego. Powodują one delikatne ścieranie naskórka. Okres leczenia i rekonwalescencji jest stosunkowo krótki, a efekty wysoce zadowalające. Więcej na temat takiego zabiegu możecie poczytać na stronie http://www.aw-derma.pl/usuwanie-blizn. Niestety tego typu zabiegi mogą silnie podrażnić skórę, tak wiec najlepiej zdecydować się na nie w okresie, kiedy będziesz głównie przebywać w domu.

Gdzie szukać pomocy?

Reasumując wybór konkretnej metody powinien polegać na opinii specjalisty, tak abyś nie tracił pieniędzy i czasu. Jeżeli posiadasz poważne blizny i jest to twój duży kompleks, nie powinieneś oszczędzać i sięgnąć po najskuteczniejsze metody. Robiąc to staniesz się po prostu szczęśliwszy i pewniejszy siebie. W przypadku mniej poważnych blizn zaleca się skorzystać z najprostszych metod, bo te często okazują się najlepsze. Jednak najważniejszym jest byś samodzielnie nie decydował o tego typu leczeniu, ponieważ niepotrzebnie możesz sobie zaszkodzić, lub nawet pogorszyć wygląd blizny.

Partner wpisu: gabinet Aw-Derma

aw-derma