Lampy zewnętrzne do firmy – lepiej z czujnikiem ruchu czy bez?

Biorąc pod uwagę ilość wypadków w miejscach pracy, a także nieprzewidzianych incydentów, to koniecznością każdego pracodawcy jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie.

Jakie wybrać oświetlenie zewnętrzne dla firmy? Z czujnikami ruchu, czy bez? Z tego miejsca warto przyjrzeć się działaniu lamp z czujnikami, a także jak bardzo są energooszczędne.

Sposób działania Lamp zewnętrznych z czujnikami

Działanie czujników ruchu jest niezwykle proste. W oprawie każdej lampy zamontowane są specjalne czujniki, które uaktywniają lampę w przypadku wykrycia ruchu w strefie detekcji.

Wybór na tego typu oświetlenia na rynku jest ogromny. Zaczynając od designu obudowy, aż do różnego działania czujników. Obecnie najpopularniejsze są czujniki działające na zasadzie:

  • Wysyłania i odbierania fal elektromagnetycznych
  • Wysyłania i odbierania fal ultradźwiękowych
  • Wykrywania zmiany w promieniu podczerwieni

Najczęściej można się jednak spotkać z czujnikiem na podczerwień.

Czujnik na podczerwień — zasada działania

Często wybieranym czujnikiem do firm jest czujnik na podczerwień. Jest on niezwykle precyzyjny, stosuje się go nie tylko w sensorach przy lampach, ale także jest zastosowany w systemach alarmowych.

Działanie czujnika opiera się na detektorze podczerwieni, który reaguje na zmiany cieplne i daje impuls do zapalania lampy. Receptor jest również wyposażony w specjalną soczewkę, która określa jego obszar działania. Wszelkie zmiany ciepła wykryte przez czujnik detekcji, natychmiast są przetwarzana i przekazywane do lampy, która automatycznie się zapala i gaśnie.

Oświetlenie można odpowiednio dopasować do obszaru, który ma obejmować czujnik podczerwieni. Istnieje również możliwość ustawienia czasu, po jakim ma się dezaktywować, a lampa przestać świecić.

Lampy zewnętrzne z czujnikami — idealne do firmy

W firmie, gdzie ciągle przemieszczają się pracownicy, przestawiają towar, niezwykle ważne jest oświetlenie takich miejsc, jak: drzwi wejściowe, drzwi ewakuacyjne, brama wjazdowa, podjazd.

W większości zakładów nie są to miejsca, gdzie pracownicy spędzają dużą część pracy. Jednak bardzo często korzysta się np. z drzwi. Przykładowo w 10-osobowej firmie, drzwi będą użytkowane, co 30 minut, bo jedna osoba musi np. zadzwonić, a druga potrzebuje świeżego powietrza.

W związku z tym nie opłaca się, aby to światło było zapalone bez przerwy. Oczywiście można zainstalować włącznik światła, ale pracownicy często zapominają o jego istnienie. Więc światło i tak się ciągle pali.

Rozwiązaniem na to zamontowanie czujnika ruchu. W momencie, gdy jeden pracownik wyjdzie się przewietrzyć, światło się zapali, a gdy za parę minut będzie wracał do pracy, to znowu zgaśnie.

Pracownicy są zadowoleni, a światło się niepotrzebnie nie pali.

Lampy zewnętrzne z czujnikami, a energooszczędność

Odpowiednio skalibrowane czujniki sprawiają, że światło niepotrzebnie się nie pali. W związku z tym zużywana jest mniejsza ilość energii elektrycznej. Daje to więc przedsiębiorcy możliwość oszczędności na rachunkach.

Jak można jeszcze bardziej zredukować wydatki na prąd?

Najlepsze Oświetlenie Zewnętrzne Firmy

W celu, jak najlepszego i najbardziej energooszczędnego oświetlenia tego, co na zewnątrz firmy należy wybrać połączenie  Oświetlenie LED + Czujniki Ruchu.

Nowoczesne lampy LED są obecnie najtrwalsze i najbardziej oszczędne na rynku. Zaprojektowanie z ich udziałem odpowiedniego układu, dołączając przy tym czujnik ruchu stanowi świetną inwestycję, która prędko się zwróci, za sprawą niższych rachunków.

oświetlenie zewnętrzne firmy

Gdzie najlepiej zamówić Oświetlenie Zewnętrzne Firmy

Podczas wyboru zakładu, który zajmie się oświetleniem prywatnej firmy, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na doświadczenie danej pracowni. Drugoplanowymi aspektami są także opinie innych klientów oraz profesjonalizm pracowników. Można go zweryfikować, dzięki ich podejściu. Dobra firma oświetleniowa zawsze sporządzi plan rozmieszczenia lamp, a następnie zagwarantuje profesjonalny montaż i kilkuletnią gwarancję.

Spółką z ponad stuletnim doświadczeniem, która cieszy się świetnymi opiniami na rynku oraz najlepszym stosunkiem jakości do ceny jest Globus Lighting. Firma wszystkie lampy produkuje na terenie Polski.

Współpraca z zakładem zaczyna się od stworzenia inteligentnego planu oświetlenia, który zapewni bezpieczeństwo, ale i energooszczędność. Następnie grupa specjalistów porządnie montuje oświetlenie, a właściciel spółki gwarantuje 5-letnią gwarancję.

Oświetlenie zewnętrzne firmy to trudny orzech do zgryzienia. Jednak czujniki ruchu, a także współpraca z odpowiednią firmą zapewnią spokój i oszczędność pieniędzy na rachunkach.