Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Na tatuażu nie warto oszczędzać

Na tatuażu nie warto oszczędzać

Tani tatuaż wysokiej jakości? Takie zestawienie to prawdziwy oksymoron – dobry i tani tatuaż właściwie nie istnieje. Wiele osób to właśnie ceną kieruje się podczas wyboru studia tatuażu i choć oczywiście kwestie finansowe są dość istotne z punktu widzenia klienta, znacznie lepiej jest oszczędzić na nowy projekt o miesiąc dłużej, niż żałować nieudanego malunku, który pozostanie na skórze na całe życie. Wśród wielu osób pojawia się jednak pytanie o to dlaczego tatuaże są takie drogie. Kwestia kosztów zakupu sprzętu i utrzymania studia jest tu oczywista, ale to w dalszym ciągu nie wyjaśnia dlaczego kwoty wykonania nawet maleńkiego wzoru zaczynają się zwykle od 150-200 złotych wzwyż. A jednak, na tatuażu w dalszym ciągu nie warto oszczędzać. Sprawdź, dlaczego.

Płacisz za projekt, czas i talent

Udając się do studia tatuażu i decydując się oddać w ich ręce kawałek swojej skóry, na której znajdzie się tatuaż, gwarantujesz pracę i zarobek dla tatuatora. To on musi poświęcić ci swój czas i wykazać się nie lada umiejętnościami, by stworzyć unikalny i zadowalający cię projekt. Pamiętaj, że nawet w chwili gdy przychodzisz do studia z gotowym projektem, artysta i tak musi przetransferować go na odpowiednią kalkę, którą następnie umieści na twoim ciele. Etap ten, choć nie jest bezpośrednim tatuowaniem, jest również częścią pracy tatuatora i tym samym podlega opłacie. Pamiętaj też, że tatuaż to nie jest sztuka, którą potrafi opanować każdy. Nawet bardzo zdolni artyści mogliby mieć problem z odtworzeniem swoich dzieł na skórze ludzkiej. To powierzchnia zupełnie inna niż płótno, a i narzędzie pracy jest tu inne niż w przypadku tradycyjnych rysunków. Tatuaż wymaga nie lada talentu, ale i odpowiednich umiejętności, sprawnych i stabilnych dłoni oraz niesamowitej precyzji pracy. Jeden błąd i wszystko może pójść odwrotnie do zamierzonego planu.

Płacisz za wysokiej jakości materiały

Sprzęt do tatuażu dostępny jest na wielu portalach Internetowych więc nie rozumiesz, dlaczego tatuatorzy twierdzą, że jest znacznie droższy niż w rzeczywistości? To błąd, który może kosztować cię nie tylko oszpecony fragment skóry, ale nawet zdrowie. Tanie i niesprawdzone maszynki z niezaufanych źródeł często zawodzą i nie pozwalają na taką swobodę ruchów tatuatora jak wytrzymałe, sprawne sprzęty stosowane przez profesjonalistów. Pamiętaj też, że niewiele sprzętów do tatuowania jest wielokrotnego użytku – właściwie tylko maszynka nadaje się do wysterylizowania w autoklawie. Wszelkie igły stosowane w profesjonalnych, renomowanych salonach są igłami jednorazowego użytku i nie są drogą inwestycją podczas pojedynczego zakupu, w kontekście dłuższego okresu działania studia ich ilość musi być odpowiednio duża. Podobna sytuacja dotyczy wszelkich akcesoriów do utrzymania higieny i porządku w studio tatuażu. Wszystkie folie do zabezpieczania miejsca pracy, ręczniki papierowe, płyny do dezynfekcji skóry, maści i żele ochronne i pielęgnacyjne – tatuator korzysta w przeciągu sesji, a także podczas przygotowania do niej i po jej zakończeniu z bardzo wielu rzeczy, które dokładają się do ostatecznego kosztu dzieła.

Najważniejszą i najbardziej kosztowną rzeczą, za jaką płaci klient studia tatuażu są jednak mimo wszystko użyte podczas sesji atramenty. Znalezienie odpowiedniej, bezpiecznej dla zdrowia i skóry formuły to już duży wyczyn – wielu tatuatorów na początku swojej kariery nieustannie eksperymentuje z nowymi tuszami tak, by znaleźć ten jedyny, z którym pracuje się najwygodniej. Nie da się ukryć, że atramenty do tuszu kosztują, a ilość użytych podczas sesji kolorów i ich intensywność znacząco wpływa na cenę tatuażu. Nie zapominajmy też o tuszach specjalnego użytku – niektórzy tatuatorzy ściągają na życzenie klienta tusze wrażliwe na światło UV do tworzenia tatuaży świecących w ciemności. To, co nie znajduje się na standardowym wyposażeniu studia to oczywiście dodatkowy koszt po stronie klienta. Ostatecznie wszystko sprowadza się do jakości oferowanych przez studio usług. Dobry tatuator pracujący na najwyższej jakości sprzęcie to gwarancja dobrze wykonanego, trwałego tatuażu, który z łatwością wytrzyma próbę czasu. Usługa ta jednak kosztuje i nie warto w żadnym wypadku na niej oszczędzać.