Najbardziej urokliwie polskie miejscowości nadmorskie

Polskie morze z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród turystów z kraju, ale także wśród osób przyjeżdżających z zagranicy. Nadmorskie miasta i miasteczka stale się rozwijają, oferują ciekawe atrakcje turystyczne oraz przede wszystkim przepiękne, piaszczyste plaże i wydzielone, bezpieczne kąpieliska idealne dla całych rodzin. Jakie nadmorskie miasto wybrać, udając się na wakacje nad Bałtyk? Podpowiadamy, jakie miejsca oferują ciekawe atrakcje, noclegi w dobrej cenie i o wysokim standardzie oraz przepiękne, nadmorskie widoki. Sprawdź poniższy artykuł, aby znaleźć idealne miejsce na wakacje nad polskim morzem dla siebie i swojej rodziny.

Aktywny wypoczynek i sporty wodne dla każdego

Jeśli poszukujecie miejsca na wyjazd ze znajomymi i zależy Wam, aby poza wylegiwaniem się na plaży i opalaniem, zaznać nieco aktywności fizycznej w postaci sportów wodnych, to idealnie nadaje się do tego Zatoka Pucka. Jastarnia, Chałupy, Jurata, Puck czy Hel to miejscowości, które umożliwią Wam spędzanie całych dni na wodzie.

Jest to miejsce idealne zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy posiadają już odpowiednie umiejętności i chcą po prostu cieszyć się adrenaliną oraz spędzać aktywnie czas w sposób, który niemożliwy jest w innych miejscach Polski niż nad morzem. Zatoka Pucka i cały Półwysep Helski zawsze oblegane są przez turystów, którzy nastawieni są na aktywny wypoczynek. Przez  to na plażach jest dość tłoczno, ale mimo wszystko nie są one przepełnione. Ponadto duże zainteresowanie sportami wodnymi sprawia, że w tych sportów wodnych, które z powodzeniem można trenować w tych okolicach.

Dla osób, którym zależy na nieco mniejszej ilości turystów oraz na możliwości uprawiania sportów wodnych w bardziej kameralnej atmosferze, dobrym wyborem będzie Mierzeja Rewska. To miejsce, które do niedawna jeszcze było odwiedzane tylko przez rybaków, a teraz stopniowo jest coraz bardziej popularne wśród turystów. Jednak nadal jest ich tam stosunkowo mało, co zachęca do odwiedzenia i spędzenia wakacji w tych okolicach przede wszystkim osoby, które nie lubią tłumów i kolejek, i zależy im na aktywnym spędzaniu czasu wolnego oraz na odpoczynku od hałasu, zgiełku i tłoku.

Takie osoby na pewno odnajdą się w Mierzei Rewskiej i chętnie skorzystają z warunków idealnych do pływania na desce lub z latawcem, jakie zapewnia Cypel Rewski.

Idealne miejsce na wakacje z rodziną

Poszukując idealnego miejsca na wypoczynek z rodziną warto zdecydować się na mniejsze miejscowości. Łeba czy Ustka, a także Trójmiasto lub Kołobrzeg to miasta, które nie zapewnią odpowiedniego relaksu dla dzieci i ich rodziców. Są zatłoczone i gęsto zabudowane. Tętnią życiem i prężnie się rozwijają, a także są ciekawym miejscem do życia, jednakże nie do końca sprawdzają się jako miejsce na odpoczynek.

Szczególnie jeśli planujecie wakacje z dziećmi. Sopot co prawda ma swoje słynne molo, ale z tego powodu bardzo często plaże dookoła są mocno zatłoczone, a w mieście zawsze pełno jest turystów z całej europy, przez co wszędzie jest bardzo tłoczno i trzeba liczyć się z dużymi kolejkami, na które dzieci nie zawsze mają odpowiednią ilość cierpliwości. Aby tego uniknąć, warto udać się do nieco mniejszej miejscowości. Doskonałym wyborem będzie Niechorze.

Baltic Natur Park
Baltic Natur Park – lokalizacja: Niechorze. Jedno z najładniejszych i najlepiej położonych miejsc noclegowych nad polskim morzem. Dowiedz się więcej o apartamentach w Niechorzu: https://balticnaturpark.pl

Niechorze to niewielka miejscowość na Wybrzeżu Rewalskim, która oferuje szeroki pas brzegowy z licznymi plażami piaszczystymi. Jest tam również malowniczy klif o dużej wysokości, na którym znajduje się przepiękna latarnia morska, którą można zwiedzać i podziwiać z niej przepiękne widoki. Liczne campingi oraz przede wszystkim szeroki wybór wysokiej jakości apartamentów nadmorskich sprawia, że jest to miejscowość idealna dla rodzin z dziećmi. Nie trzeba obawiać się tłumu i ścisku takiego, jaki jest w dużych nadmorskich miastach. Można za to liczyć na naprawdę komfortowe warunki do wypoczynku oraz na liczne atrakcje, które zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych.