Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Podstawowe zasady oświetlania przestrzeni biurowej

Podstawowe zasady oświetlania przestrzeni biurowej

Biuro jest miejscem, w którym na co dzień przebywa mnóstwo osób. Obecnie, praca przy komputerach jest powszechnie znana. Przebywanie na co dzień z komputerem męczy nasze oczy. Jest to główny powód, dla którego odchodzi się od stosowania tradycyjnego oświetlenia w biurach. Wbrew opinii niektórych, oświetlenie jest kluczowym czynnikiem, który oddziałuje na naszą pracę i jej wydajność. Mając zwykłe, niezbyt jasne żarówki z pomieszczeniu możemy być senni i rozkojarzeni. Tak więc – istotną rzeczą jest instalacja najlepszych żarówek lub lamp w powierzchniach biurowych.
Właściciele biur muszą znać wszelkie normy i kryteria, według których powinno być dobierane oświetlenie. Istotne jest bowiem łączenie światła dziennego ze światłem sztucznym.

Oświetlenie do biura

Pole widzenia każdego pracownika w biurze musi być jak najbardziej oświetlone.

Wzrok to nie jedyny aspekt, na którym powinniśmy skupiać się, montując oświetlenie w biurach. Konieczne jest to, by zwrócić uwagę na wszystkie normy i zasady oświetlania biur.
Natężenie oświetlenia jest jedną z podstawowych zasad. Zapewnia ono wygodną pracę oraz bezpieczeństwo dla naszego wzroku. Istotne jest również dobranie odpowiedniego sprzętu tak, by nie przeciążyć systemu. Dodatkowo, instalacja oświetleniowa nie może w żaden sposób pogarszać stanu naszego wzroku.
W znacznej większości, właściciele biur decydują się na energooszczędne rozwiązania, na przykład lampy w technologii LED oferowane przez Globus Lighting.
Wskaźnik oddawania barw – inaczej Ra – powinien mieć wartość przekraczającą 80. Światło o tym poziomie korzystnie wpływa na nasz wzrok i samopoczucie oraz nie przeszkadza w koncentracji.
Niekiedy, w biurach związanych z grafiką (np. branże reklamowe), stosuje się światło o Ra 90. Istotne jest również, czy światło ma zimną czy ciepłą barwę. Wybór barw zimnych (powyżej 6000 kelwinów) lub ciepłej (poniżej 3300 kelwinów), jest najczęściej podyktowany barwami, jakie panują w danym pomieszczeniu.

office light

Na co wpływa oświetlenie biura?

Dobre oświetlenie pomieszczenia, w którym pracujemy, jest kluczową kwestią. Na każdego z nas w mniejszym lub większym stopniu wpływa światło i jego natężenie. Oświetlenie biura wpływa zatem na efektywność naszej pracy. Jako że w biurze przebywa się około ośmiu godzin, nasze oczy nie mogą się męczyć przy zbyt słabym lub źle dobranym świetle. Trzeba więc zadbać o dobre samopoczucie i umożliwić koncentrację naszym pracownikom.
Dopasowanie świetlówek i ich barw, jest kwestią należącą do właściciela biura. Podstawowe kryteria, na jakim zazwyczaj się skupiamy, to wyżej wymieniona efektywność wśród pracowników, energooszczędność oraz odpowiedni dobór osprzętu instalacyjnego. W dzisiejszych czasach, najczęściej wybierane są lampy LED, które swoimi zaletami przeważają znacznie tradycyjne żarówki. Wybór odpowiedniego biurowego oświetlenia LED zapewni nam długotrwałe efekty. Wykorzystując najnowsze techniki oświetleniowe, biuro stanie się miejscem komfortowym i bezpiecznym dla każdego pracownika.

Zobacz inne ciekawe posty