Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Podstawowe zasady oświetlania przestrzeni biurowej

Podstawowe zasady oświetlania przestrzeni biurowej

Biuro jest miejscem, w którym na co dzień przebywa mnóstwo osób. Obecnie, praca przy komputerach jest powszechnie znana. Przebywanie na co dzień z komputerem męczy nasze oczy. Jest to główny powód, dla którego odchodzi się od stosowania tradycyjnego oświetlenia w biurach. Wbrew opinii niektórych, oświetlenie jest kluczowym czynnikiem, który oddziałuje na naszą pracę i jej wydajność. Mając zwykłe, niezbyt jasne żarówki z pomieszczeniu możemy być senni i rozkojarzeni. Tak więc – istotną rzeczą jest instalacja najlepszych żarówek lub lamp w powierzchniach biurowych.
Właściciele biur muszą znać wszelkie normy i kryteria, według których powinno być dobierane oświetlenie. Istotne jest bowiem łączenie światła dziennego ze światłem sztucznym.

Oświetlenie do biura

Pole widzenia każdego pracownika w biurze musi być jak najbardziej oświetlone.

Wzrok to nie jedyny aspekt, na którym powinniśmy skupiać się, montując oświetlenie w biurach. Konieczne jest to, by zwrócić uwagę na wszystkie normy i zasady oświetlania biur.
Natężenie oświetlenia jest jedną z podstawowych zasad. Zapewnia ono wygodną pracę oraz bezpieczeństwo dla naszego wzroku. Istotne jest również dobranie odpowiedniego sprzętu tak, by nie przeciążyć systemu. Dodatkowo, instalacja oświetleniowa nie może w żaden sposób pogarszać stanu naszego wzroku.
W znacznej większości, właściciele biur decydują się na energooszczędne rozwiązania, na przykład lampy w technologii LED oferowane przez http://luxon.pl
Wskaźnik oddawania barw – inaczej Ra – powinien mieć wartość przekraczającą 80. Światło o tym poziomie korzystnie wpływa na nasz wzrok i samopoczucie oraz nie przeszkadza w koncentracji.
Niekiedy, w biurach związanych z grafiką (np. branże reklamowe), stosuje się światło o Ra 90. Istotne jest również, czy światło ma zimną czy ciepłą barwę. Wybór barw zimnych (powyżej 6000 kelwinów) lub ciepłej (poniżej 3300 kelwinów), jest najczęściej podyktowany barwami, jakie panują w danym pomieszczeniu.

office light

Na co wpływa oświetlenie biura?

Dobre oświetlenie pomieszczenia, w którym pracujemy, jest kluczową kwestią. Na każdego z nas w mniejszym lub większym stopniu wpływa światło i jego natężenie. Oświetlenie biura wpływa zatem na efektywność naszej pracy. Jako że w biurze przebywa się około ośmiu godzin, nasze oczy nie mogą się męczyć przy zbyt słabym lub źle dobranym świetle. Trzeba więc zadbać o dobre samopoczucie i umożliwić koncentrację naszym pracownikom.
Dopasowanie świetlówek i ich barw, jest kwestią należącą do właściciela biura. Podstawowe kryteria, na jakim zazwyczaj się skupiamy, to wyżej wymieniona efektywność wśród pracowników, energooszczędność oraz odpowiedni dobór osprzętu instalacyjnego. W dzisiejszych czasach, najczęściej wybierane są lampy LED, które swoimi zaletami przeważają znacznie tradycyjne żarówki. Wybór odpowiedniego oświetlenia zapewni nam długotrwałe efekty. Wykorzystując najnowsze techniki oświetleniowe, biuro stanie się miejscem komfortowym i bezpiecznym dla każdego pracownika.

Zobacz inne ciekawe posty