Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Tajemnica hotelowych łóżek

Tajemnica hotelowych łóżek

Każdy, kto spał kiedyś w łóżku hotelowym, wie, że różnią się one od tych znanych z naszych domów. Różnica polega na tym, że bardzo dużo hoteli zamiast tradycyjnych łóżek wybiera łóżka kontynentalne. Różnice w ich budowie wymusiły potrzeby hoteli na wytrzymałe i wygodne łóżka, które będą zrobione z myślą o częstym użytkowaniu.

Wygodne łóżko, to dobry materac

Wszystko zaczyna się od materaca, zarówno w domu jak i w hotelu musi on spełniać pewne funkcje. Powinien być przede wszystkim wygodny, co jednak jest pojęciem względnym. Wybierając materac dla siebie kierujemy się swoimi upodobaniami co do jego miękkości i zastosowania.

Hotelarz ma trudniejsze zadanie, ponieważ nie dopasuje materaca do wszystkich przyszłych gości, dlatego też musi zwrócić uwagę na sprężystość, która nadaje komfortu. Dodatkowo materace hotelowe powinny być twardsze od tych domowych, dlatego zalecane są materace sprężynowe lub piankowe, ale tylko z twardych pianek. Przyczyną jest oczywiście wytrzymałość materacy, które niewątpliwie będą często używane.

Każdy materac ma wyznaczone lata użyteczności, na przykład wśród materacy sprężynowych zauważamy pewne różnice, materace bonellowe wymienia się co dwa do trzech lat, a kieszeniowe co trzy do czterech lat. Ważne jest, aby hotelarze w odpowiednim czasie je wymienili.

Rodzaje łóżek

producent łóżek hotelowychMyśląc o łóżkach od razu widzimy przed oczami te tradycyjne, które znamy z naszych domów, składają się one z nóżek, ramy, stelaża, zagłówka oraz wybranego przez nas materaca dobranego do naszych indywidualnych upodobań. Hotelarze mogą skojarzyć sobie łóżko z typem kontynentalnym występującym w hotelach, są jednak jeszcze inne rodzaje łóżek jak na przykład rehabilitacyjne i sanitarne, które charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją oraz dodatkami umożliwiającymi chociażby zamontowanie drabinki klinicznej. Takie łóżka są typowe dla pokoi przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Oprócz łóżek specjalistycznych istnieją jeszcze tak zwane materace rozkładane lub na ramie, dostawki, łóżka typu box, queen, king oraz łóżka pojedyncze i podwójne. Każde z wymienionych rodzajów łóżek ma swoje wady i zalety, a ilość ich rodzajów świadczy tylko o tym jak różne są potrzeby ludzi. W domach nie zawsze wygoda jest najważniejsza, czasami trzeba wybrać do domu rozkładane łóżko z przyczyn czysto ekonomicznych. Inaczej jest w hotelach, tam liczy się głównie to, żeby łóżko było wygodne.

Łóżko hotelowe

Łóżko kontynentalne spotkamy w większości hoteli, szczególnie tych posiadających trzy lub więcej gwiazdek. Podobnie jak łóżko tradycyjne ma ono ramę, stelaż, nóżki i zagłówek. Wyróżnia się podwójnym materacem, dzięki któremu bardzo dobrze się na nim śpi.

Zadaniem materaca bazowego, umiejscowionego na drewnianej lub metalowej ramie łóżka, jest stabilne podparcie dla materaca właściwego, dlatego musi on być wytrzymały, jednak nie może być zbyt ciężki, bo to w znaczny sposób utrudni sprzątanie. Materac właściwy jest tym, który tak naprawdę decyduje o tym jak się wyśpimy, dlatego też możemy tutaj wybrać według potrzeb na przykład materac bonellowy lub sprężynowy kieszonkowy. Na samej górze znajduje się cienki materac zwany toperem, który nie ma więcej niż pięć centymetrów grubości, jest on wykonany z pianki. Dodatkowo na samą górę można dodać nakładkę ochronną, która jest wykonana z bawełnianej tkaniny. Łóżko kontynentalne jest bez wątpienia bardzo wygodne i wytrzymałe, a zawdzięcza to dwóm materacom, toperowi oraz nakładce ochronnej. Po nocy spędzonej na takim łóżku, klienci hotelu bez wątpienia będą wyspani i zadowoleni.