Wyprawa w góry – odpowiednie przygotowanie to podstawa

Przed wyjściem na szlak bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie i zabranie ekwipunku. Podstawowym elementem każdego miłośnika górskich wędrówek są buty trekkingowe. Obuwie powinno być dopasowane, dzięki czemu każda piesza wędrówka będzie komfortowa i przyjemna. Bez odpowiednio dobranych na długość, jak i szerokość butów trekkingowych każde wyjście na szlak będzie bez wątpienia katorgą. Poza obuwiem ważny jest również strój.

Wyprawa w góry – odpowiednie przygotowanie to podstawa

Odzież trekkingowa została stworzona specjalnie do wielogodzinnych aktywności na świeżym powietrzu. Produkty charakteryzują się znakomitą termoregulacją – są ciepłe, a zarazem lekkie i oddychające. Ważne zatem, aby przed wycieczką w góry zaopatrzyć się w spodnie trekkingowe oraz bluzę, które pozwolą na komfortową pieszą wędrówkę. Poza odpowiednimi butami i strojem, bardzo istotny jest również plecak. Wygodny, pakowany i zarazem lekki plecak to podstawowy element górskiego ekwipunku. Na rynku oferta produktów jest niezmiernie szeroka, a plecaki oferowane są w różnych rozmiarach i pojemnościami. Nasuwa się pytanie, jaki rodzaj będzie najlepszy i czym kierować się podczas wyboru?

plecak FJALLRAVEN

Plecaki turystyczne i trekkingowe – na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Przed zakupem plecaka należy dokładnie rozważyć do jakich celów będzie on używany. W przypadku jednodniowych górskich wypadów doskonale sprawdzi się model o pojemności 20-35 litrów. Gdy piesze wędrówki mają trwać nawet kilka dni, wówczas plecak powinien posiadać pojemność 40-50 do nawet 80 litrów. Własne, indywidualne potrzeby i preferencje są zatem podstawowym wyznacznikiem, który determinuje jaką pojemność plecaka należy wybrać. Czasem lepiej zainwestować w większy i bardziej pakowany produkt, którego nie będzie trzeba po kilku wyjazdach zmieniać. 

Oprócz tego, podczas zakupów warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich został wykonany dany produkt. W przypadku plecaków turystycznych i trekkingowych bardzo istotne jest lekkość i wodoodporność. Im lżejszy plecak, tym większy komfort pieszych wędrówek – ważne zatem, aby wybrany model charakteryzował się niską wagą. Warto również zaznaczyć, że plecaki na górskie wyprawy powinny być wodoodporne, ponieważ pogoda w górach lubi zaskakiwać. Wodoszczelność jest bardzo ważną cechą, dlatego warto zainwestować w produkt wykonany z nieprzemakalnej tkaniny.

plecak FJALLRAVEN na wyjścia w góry

Najlepsze marki plecaków na wyjście w góry – jaka firma jest na pierwszym miejscu?

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele plecaków trekkingowych i turystycznych. Wiodącymi markami, które oferują produkty najwyższej klasy są MEINDL, ROYAL ROBBINS i SIMMS, jednakże bez wątpienia najbardziej renomowaną firmą jest FJALLRAVEN – marka ta przede wszystkim specjalizuje się w produkcji plecaków. Produkty tej firmy charakteryzują się doskonałą jakością i znakomitym wykonaniem. Dzięki plecakom FJALLRAVEN możliwe jest komfortowe odkrywanie nieznanych, dzikich terenów. Ich uniwersalny i minimalistyczny styl sprawia, że produkty marki FJALLRAVEN można użytkować również na co dzień, w mieście. Firma oferuje szeroki wybór modeli, a każdy z nich wyróżnia się trwałością i solidnością wykonania. FJALLRAVEN tworzy plecaki trekkingowe, turystyczne, jak również klasyczne modele miejskie. Każdy rodzaj jest wygodny, lekki i praktyczny – z tego względu plecaki FJALLRAVEN są uniwersalne i sprawdzą się w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności. Produkty chętnie noszone są zarówno przez kobiety, mężczyzn, jak i dzieci. Produkty tej marki są niezwykle trwałe i odporne, ponieważ FJALLRAVEN dużą uwagę przywiązuje do jakości wykonania. Plecaki marki FJALLRAVEN są zatem zakupem na lata, a ich skandynawski design sprawia, że nigdy nie wyjdą z mody.