Gadżetowy zawrót głowy

Ciągły rozwój nowych technologii spowodował, że na rynku mamy mnóstwo różnych towarów. Część ludzi jest wręcz maniakami nowych technologii i lubi otaczać się różnymi nowinkami technicznymi, gadżetami. Jeszcze niedawno smartfon należał do gadżetów, o którym marzył prawie każdy miłośnik nowych technologii, a teraz smartfona ma już prawie każdy.

Co po smartfonie?

Teraz przyszła kolej na smartwatche, czyli smartzegarki. Są to urządzenia mobilne, wielkości naręcznego zegarka, które oprócz funkcji tradycyjnego zegarka elektronicznego dodatkowo posiadają wiele funkcji smartfonu. Taki inteligentny zegarek wyświetla komunikatu ze smartfona, steruje jego funkcjami, może odbierać rozmowy, sterować odtwarzaczem muzycznym. Poza tym gadżety technologiczne tego typu mogą mierzyć tętno, puls. Mogą posiadać funkcje kalkulatora, kompasu, chronografu. Są wyposażone w Wi-Fi, Bluetooth lub IrDA.

Czym są smartopaski?

Na nadgarstkach wielu osób pojawiły się smartopaski. Od smartzegarków różnią się przede wszystkim kształtem- są podłużne, gumowane. Smartopaska to taki monitor aktywności zintegrowany z komórką, posiada nawet mikrofon. Nie wszystkie opaski posiadają wyświetlacze. Mają wytrzymałą baterię, która bez ładowania może działać aż trzy doby. Bardzo popularnymi w ostatnim czasie gadżetami technologicznymi są drony, wyposażone w GPS-y, kamery umożliwiające nagrywane filmów w dużej rozdzielczości, robienie zdjęć. Najdroższe modele są jeszcze dodatkowo wyposażane w kamery termowizyjne. 

Jakich gadżetów możesz potrzebować
Tradycyjne wizjery do drzwi są zastępowane są bardzo praktycznymi gadżetami, jakimi są wizjery wyposażone w kamerę na podczerwień. Taki wizjer jest zintegrowany z dzwonkiem do drzwi. Umiejscawia się go w drzwiach, na wysokości wzroku dorosłego człowieka, czyli dokładnie w tym samy miejscu, gdzie były montowane tradycyjne „judasze”. Zresztą od strony klatki schodowej przypomina dokładnie tradycyjny wizjer, tylko, że jest wyposażony w kamerkę, którą bardzo trudno zauważyć. Od strony mieszkania, wizjer na podczerwień, wyglądem przypomina aparat cyfrowy. Posiada duży, kolorowy wyświetlacz LCD. Wizjer uruchamia się za pomocą przycisku, który jest zintegrowany z dzwonkiem. Jednocześnie naciskając dzwonek uruchamiany kamerę, która automatycznie zapisuje obrazy lub filmy w pamięci wewnętrznej urządzenia, wraz z datą i godziną. Dzięki czemu po powrocie do domu możemy sprawdzić, kto chciał nas odwiedzić podczas naszej nieobecności. Dzięki kamerom na podczerwień obrazy są rejestrowane także w nocy i nawet, gdy za drzwiami panuje zupełna ciemność, bez problemu możemy sprawdzić, kto za nimi stoi. Montaż wizjera jest bardzo prosty a do pracy potrzebuje zasilania bateriami, które można wymienić bez konieczności demontażu. Koszt takiego praktycznego gadżetu wynosi około trzystu złotych.

GPS dla każdego

Bardzo rozpowszechnionym i praktycznym gadżetem technologicznym jest przenośna nawigacja satelitarna. Jeszcze niedawno wyposażone w nią były tylko luksusowe samochody. Obecnie nawigacje samochodowe tanieją, są coraz bardziej funkcjonalne i dokładne. Posiadają duże, bardzo czytelne wyświetlacze LCD. Dzięki temu gadżetowi można optymalnie wyznaczyć trasę przejazdu, nie trzeba posiłkować się mało wygodnymi atlasami czy mapami papierowymi.