Jak uatrakcyjnić przestrzeń w środku i na zewnątrz hotelu?

Hotel, niezależnie od tego czy znajduje się w dużym czy nieco mniejszym mieście, jest miejscem, w którym zazwyczaj znajdują się niestandardowe formy rozrywki. Właściciele i zarządcy hoteli z roku na rok prześcigają się w pomysłach, które mają znaleźć się wewnątrz hotelu, jak i na ogrodzie hotelowym. Poniżej przedstawiamy dwie formy rozrywki, które wyróżniają się na tle innych.

Pole do minigolfa w hotelu

Minigolf jest świetną rozrywką dla osób w każdym wieku, niezależnie od zainteresowań. Pole do minigolfa w Polsce cieszy się uznaniem, jednak warto podkreślić, że w naszym kraju ośrodków do gry w minigolfa znajduje się tylko kilkanaście. Specyfika minigolfa jest jednak doceniana i turyści – zarówno polscy, jak i zagraniczni – mogą poszukiwać pola do rozgrywek minigolfa w miejscu zakwaterowania.

Rozrywka, jaką zapewnia minigolf, pozwala na zrelaksowanie się i spędzenie czasu z bliskimi. Podczas gry możemy także poznać innych graczy. Pole do minigolfa jest też inwestycją opłacalną, której koszta są kilkadziesiąt razy mniejsze, niż w przypadku tradycyjnego pola do golfa.

Minigolf na dworze i wewnątrz hotelu

gra w minigolfa

Dużą zaletą pola do minigolfa jest nie tylko atrakcyjna cena inwestycji. Warto również zwrócić uwagę na to, że pole do minigolfa może zapewnić rozrywkę gościom zarówno na ogrodzie hotelowym, jak i wewnątrz budynku. Niewielkie wymiary pola dają możliwość umieścić kilka lub kilkanaście stanowisk w jednej z większych części hotelu. Dzięki temu, goście hotelowi będą mieli możliwość zagrać w minigolfa niezależnie od pogody.

Szachy ogrodowe

Warto również zwrócić uwagę na inne formy rozrywki, w jakie można zainwestować będąc właścicielem hotelu czy większej restauracji. Przykładem są szachy ogrodowe. Rozrywka ta różni się od tradycyjnych szachów jedynie tym, że wymiary figur szachowych mają ponad metr wysokości. Gra w szachy, choć odbywa się na tych samych zasadach, może być o wiele bardziej przyjemna i ciekawa, ze względu na niestandardowe wymiary planszy i figur.

Szachy to gra, której zasady zna niemalże każdy. Obecność tego typu niestandardowej rozrywki stanowi ciekawe uatrakcyjnienie dla hotelu. Goście zawsze mogą zająć swój wolny czas grą w szachy ogrodowe.

Dlaczego warto zdecydować się na niestandardowe formy rozrywki?

Szachy ogrodowe oraz pole do minigolfa to gry, w które jeszcze wiele osób nie miała okazji zagrać. Warto jednak dodać, że obie formy rozrywki są idealne nie tylko w przypadku hotelu/ogrodu hotelowego. Pole do minigolfa oraz szachy ogrodowe przyciągają wzrok i zainteresowanie. Gry tego typu mogą więc być wykorzystywane nie tylko w różnych ośrodkach wypoczynkowych. Niekiedy właściciele restauracji czy biurowców decydują się na zapewnienie swoim gościom ciekawy typ rozrywki.

Przestrzeń w środku i na zewnątrz hotelu jest często kartą przetargową, jeśli nie wiemy na jaki hotel się zdecydować. Właściciele hotelu, którzy wybierają niestandardowe i szczególnie oryginalne formy rozrywki dla gości hotelowych, wiedzą jak przyciągnąć większą ilość gości. Zarówno szachy ogrodowe, jak i pole do minigolfa, to wizytówka naprawdę dobrego, często ekskluzywnego hotelu. Warto pomyśleć o zainwestowaniu w powyżej opisane gry, by zapewnić swoim gościom hotelowym lepszą rozrywkę i miło spędzony czas podczas wakacji czy delegacji.