Wyjątkowe, ekskluzywne, wyszukane - tak najłatwiej można określić produkty i usługi luksusowe. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnego rynku i coraz większej ilości klientów nastawionych na luksus prezentujemy portal zajmujący się przedstawianiem życia na najwyższym poziomie. Recenzje produktów i usług, opinie i komentarze - to wszystko znajdą Państwo w jednym miejscu. Interesuje nas to co piękne, drogie i elitarne. To wyjątkowy portal o wyjątkowej tematyce stworzony dla miłośników luksusu.

Producenci rowerów i jak wybrać najlepszego

Producenci rowerów i jak wybrać najlepszego

Jakiego producenta rowerów wybrać?

Rowery są dziś jednymi z najczęściej wybieranych pojazdów. Popularne jednoślady zyskują coraz większą popularność, przez co producenci rowerów starają się dopasować do wszystkich wymagań ich użytkowników. Obecnie, możemy korzystać z asortymentu wielu marek, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Producenci tacy jak Winora, Kross, Haibike, Cube czy Electra, są nam w stanie zapewnić nie tylko rowery różnego rodzaju, ale i rozmaite akcesoria, które można zastosować podczas jazdy. Oprócz tego, warto dodać, iż co roku wypuszczane są na rynek nowsze, bardziej nowoczesne rowery, do produkcji których stosowane są innowacje i różne technologie.

Założeniem większości producentów, jest zapewnienie rowerzystom lekkich i niezniszczalnych pojazdów. Poza tym, rowery wyposażane są w różne akcesoria i części, które pochodzą od światowych producentów, takich jak Shimano, RockSox i innych.
W jaki sposób wybrać odpowiedniego producenta rowerów? – Otóż, na samym początku należy zapoznać się z asortymentem oraz założeniami danej firmy.

Przegląd najbardziej znanych marek

W Polsce, szczególnie dużą popularnością cieszą się marki takie jak Winora, Kross, Haibike, Electra, Diamant czy Cube. Każdy z producentów może zaoferować nam nieco inne rowery, modele oraz technologie, jakie są stosowane podczas produkcji. Poniżej przedstawiamy najbardziej znanych producentów jednośladów. Ich oferta kierowana jest zarówno do amatorów, jak i zawodowców.

Cube – niemiecki producent oferuje nam rowery o różnym przeznaczeniu. W asortymencie marki można dostać również rozmaite akcesoria rowerowe. Cechą główną firmy jest produkcja coraz lżejszych, szybszych i bardziej niezawodnych rowerów. Z oferty marki korzysta wielu znanych sportowców.

Diamant produkuje niemieckiej rowery od końca XIX wieku. Marka znana jest przede wszystkim z projektu pierwszego roweru damskiego. Pojazdy tej firmy, to przede wszystkim rowery miejskie. Jest to jednak z niewielu marek, której rowery wykorzystywane są przez zawodowców od samego początku istnienia firmy.

Electra – jest to marka, której cechą główną jest nietypowy i oryginalny wygląd rowerów. Producent zapewnia nam szeroki wybór w ciekawych i szczególnie atrakcyjnych pojazdach. Spośród oferty możemy wybierać rowery elektryczne, dziecięce, damskie i męskie. Jak każdy dobry producent, Electra oferuje markowe wyposażenie – możemy spotkać się z komponentami i częściami np. marki Shimano. Wiele jest elementów, które pochodzą z rodzimej Electry.

Haibike to marka należąca do niemieckiej firmy Winora. Działająca ponad 20 lat marka, rozpoczęła swoją działalność w czasach popytu na nowoczesne rowery. Haibike do dziś zapewnia coraz lepsze rozwiązania, oferując rowery, których produkcja odbywa się poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii. Różne rozmiary kół, rowery fatbike oraz pojazdy z pełnym zawieszeniem, to podstawa jeśli chodzi o asortyment firmy. Warto dodać, że to Haibike wprowadził nowoczesne rowery elektryczne na rynek i rozpowszechnił ich popularność.

Kross to największa polska firma produkująca rowery różnego przeznaczenia. W asortymencie firmy można dostać pojazdy crossowe, trekkingowe, elektryczne, szosowe czy miejskie. Producent oferuje rowery, które wyposażone są w same najlepsze części – np. Shimano, SR Suntour itp. Kross stanowi dziś dużą konkurencję dla innych, światowych producentów rowerów.

Winora jest największą i najstarszą marką produkującą rowery. Cechą główną marki, jest produkcja wszystkich rowerów od początku do końca w rodzimym kraju. Oznacza to, iż wszystkie części rowerów są wytwarzane w Niemczech, zapewniając użytkownikom najwyższą jakość pojazdów i płynność jazdy. Winora oferuje rowery turystyczne, trekkingowe, crossowe czy elektryczne. Wadą firmy może być jej mniejsza rozpoznawalność. Fakt ten jest jednak wiązany z tym, że firma kładzie nacisk na zapewnienie najlepszej jakości niż na reklamowanie produktów.

Czym kierować się podczas podejmowania decyzji?

Znaczna większość rowerzystów, przed wyborem roweru, skupia się na marce. Doświadczony rowerzysta i zawodowiec, może wybrać markę, którą już zna. Jednak dla amatorów zadanie to może wydawać się nieco trudniejsze. Dlatego warto wiedzieć, co oferuje konkretna firma oraz na co kładzie największy nacisk.
Znając ofertę firmy, możemy wybierać spośród konkretnego typu rowerów.

Elektryczne, miejskie, crossowe czy trekkingowe – wszystkie te rodzaje rowerów są dostępne w ofercie firmy, którą wybierzemy.